مطالب مفید

photo_2018-10-01_17-55-05.jpg

فرم صورت شما چگونه است؟ جالب است بدانید از نظر علم زیبایی شناختی ایده آل ترین شکل صورت به فرم قلب میباشد. در برخی افراد بدلیل هیپرتروفی عضله ماستر یا ماضغه، صورت به شکل مربع یا مستطیل در می آید. این امر باعث میشود صورت برخی خانمها بحالت مردانه درآید. با تزریق بوتاکس در عضله ی مذکور میتوان فرم ایده ال را در چهره آنها ایجاد نمود.

photo_2018-10-01_17-55-49.jpg

هر گونه حرکت در هر قسمت از بدن از جمله در صورت در اثر تحریک عصبی و پاسخ ماهیچه ای انجام میشود. بطوریکه ماده ای بنام استیل کولین از پایانه عصبی ترشح شده و موجب حرکت ماهیچه میشود. بوتاکس یا سم بوتولینوم با کاهش ترشح این ماده باعث ضعف نسبی ماهیچه های زیر پوستی شده و بطور عمقی و ریشه ای باعث صاف شدن چروکهای پوستی میشود. از طریق دانستن این مکانیسم دیگر میتوان فهمید که چگونه بوتاکس میتواند در درمان میگرن، تعریق زیاد، و حرکات اضافی صورت هم بکار رود. همچنین باید دانست بوتاکس اگر در جای مناسبی تزریق شود، وارد گردش خون هم نمیشود و عارضه مهمی ایجاد نمیکند.

photo_2018-10-01_17-56-40.jpg

تاثیر بوتاکس بر چین پیشانی و اخم بعد از دو هفته. توضیح اینکه در هر دو حالت قبل و بعد، بیمار تلاش دارد ابرو را بالا ببرد و یا اخم کند.

photo_2018-10-01_18-25-23.jpg

یکی از کاربردهای بوتاکس شکل دهی و پر کردن شکل لبها میباشد. تصویر فوق متعلق به دو مراجعه کننده است که تلاش شده در آنها با دو تزریق در جای مناسب در لب بالایی، ضخامت لب بالایی بدون تزریق ژل افزایش پیدا کند. همچنان که ملاحظه میشود لبها شکل کاملا طبیعی خود را حفظ کرده اند و تنها ضخامت لب بالایی در حد میلیمتر افزایش پیدا کرده است.

photo_2018-10-01_19-04-27.jpg

تاثیر عالی بوتاکس بر چینهای پیشانی و خط اخم

photo_2018-09-30_20-08-27.jpg

امواج مغزی در نوار مغزی بطور ساده براساس فرکانس خود به چهار دسته ی کلی تقسیم میشوند که در شکل بالا آمده است. در حالت طبیعی بیشترین امواج مغز را امواج آلفا و بتا تشکیل میدهند. اما امواج آهسته مانند تتا و دلتا در حالت طبیعی کمتر دیده میشوند مگر در حالاتی مانند فراموشی یا آلزایمر، سالمندی، خواب، مسمومیت دارویی، نوزادی، و غیره. درنتیجه از نوار مغز در تشخیص برخی بیماریها مانند فراموشی و آلزایمر نیز میتوان بهره برد.

photo_2018-09-30_20-00-34.jpg

نوار مغز روشی جهت ثبت امواج الکتریکی مغز است که از طریق قراردادن الکترودهایی بر روی پوست سر انجام میشود. این روش کاملا بدون درد و بی عارضه است. برخی از کاربردهای آن موارد زیر میباشد.

تشنج و سنکوپ و هر فردی که بدلیل ضربه به سر یا سکته یا عفونت مغزی مستعد تشنج یا صرع باشد.

هرگونه کاهش سطح یا محتوای هوشیاری.

هرگونه اختلال حافطه

هرگونه اختلال خواب

شروع حاد و یا حمله ای اختلالات عصبی یا روانپزشکی

برخی اختلالات حرکتی در اندام ها

برخی انواع سردرد

اختلالات تکاملی و هوشی در کودکان

photo_2018-10-01_19-05-51.jpg

معمولا برای افسردگی خفیف دارو تجویز نمیشود. راههایی مانند روان درمانی، مشاوره، طب سوزنی، یوگا، مدیتیشن، تغذیه مناسب، ماساژدرمانی، موسیقی یا هنردرمانی، معنویت و ورزش در درمان موارد خفیف افسردگی موثرند. اما موارد متوسط تا شدید افسردگی حتما باید دارو استفاده کنند. با پیشرفتهای جدید علمی درحال حاضر حدود سی نوع داروی ضدافسردگی در دنیا موجود است. داروهای ضد افسردگی با تنظیم فعالیت میانجی های مغزی مانند سروتونین و نورآدرنالین باعث بهبود علائم میشوند. بسیاری از بیماران بدلیل ترس از اعتیاد و وابستگی دارویی از مصرف دارو اجتناب میکنند که این نگرانی بی مورد است. زیرا داروهای ضد افسردگی برخلاف آرامبخش ها اعتیاد ایجاد نمیکنند. البته قطع ناگهانی دارو عوارضی مانند خماری را بهمراه دارد.

photo_2018-09-30_19-46-22.jpg

پوزیشن درست بدن و ستون فقرات در حین خواب کمک شایانی به اصلاح بیماریهای ستون فقرات میکند. بدین ترتیب که ستون فقرات گردنی و کمری تا حد امکان باید صاف باشد و خیلی خمیده نباشد. استفاده از بالش طبی برای پر کردن زیر گردن بسیار مفید است. در حالت طاقباز گذاشتن بالش نازک زیر زانوها به کاهش کمردرد کمک میکند. در حالت خوابیدن به پهلو قرار دادن بالش نازک بین دوزانو کمردرد را کاهش میدهد. اگر عادت دارید به حالت دمر بخوابید بهتر است حوله یا پتو یا بالش نازکی را زیر شکم خود بگذارید.

Loading...