بوتاکس

photo_2018-10-01_17-55-05.jpg

فرم صورت شما چگونه است؟ جالب است بدانید از نظر علم زیبایی شناختی ایده آل ترین شکل صورت به فرم قلب میباشد. در برخی افراد بدلیل هیپرتروفی عضله ماستر یا ماضغه، صورت به شکل مربع یا مستطیل در می آید. این امر باعث میشود صورت برخی خانمها بحالت مردانه درآید. با تزریق بوتاکس در عضله ی مذکور میتوان فرم ایده ال را در چهره آنها ایجاد نمود.

photo_2018-10-01_17-55-49.jpg

هر گونه حرکت در هر قسمت از بدن از جمله در صورت در اثر تحریک عصبی و پاسخ ماهیچه ای انجام میشود. بطوریکه ماده ای بنام استیل کولین از پایانه عصبی ترشح شده و موجب حرکت ماهیچه میشود. بوتاکس یا سم بوتولینوم با کاهش ترشح این ماده باعث ضعف نسبی ماهیچه های زیر پوستی شده و بطور عمقی و ریشه ای باعث صاف شدن چروکهای پوستی میشود. از طریق دانستن این مکانیسم دیگر میتوان فهمید که چگونه بوتاکس میتواند در درمان میگرن، تعریق زیاد، و حرکات اضافی صورت هم بکار رود. همچنین باید دانست بوتاکس اگر در جای مناسبی تزریق شود، وارد گردش خون هم نمیشود و عارضه مهمی ایجاد نمیکند.

photo_2018-10-01_17-56-40.jpg

تاثیر بوتاکس بر چین پیشانی و اخم بعد از دو هفته. توضیح اینکه در هر دو حالت قبل و بعد، بیمار تلاش دارد ابرو را بالا ببرد و یا اخم کند.

photo_2018-10-01_18-25-23.jpg

یکی از کاربردهای بوتاکس شکل دهی و پر کردن شکل لبها میباشد. تصویر فوق متعلق به دو مراجعه کننده است که تلاش شده در آنها با دو تزریق در جای مناسب در لب بالایی، ضخامت لب بالایی بدون تزریق ژل افزایش پیدا کند. همچنان که ملاحظه میشود لبها شکل کاملا طبیعی خود را حفظ کرده اند و تنها ضخامت لب بالایی در حد میلیمتر افزایش پیدا کرده است.

photo_2018-10-01_19-04-27.jpg

تاثیر عالی بوتاکس بر چینهای پیشانی و خط اخم

photo_2018-09-30_20-06-32.jpg

اگر معمولا صبح ها با سردرد و یا درد فک از خواب بیدار میشوید احتمال دارد که مبتلا به دندان قروچه باشید. دندان قروچه معمولا در شب و گاهی در روز رخ میدهد و ممکن است در اثر اضطراب یا استرس باشد و میتواند منجر به آسیب جدی به دندانها شود. این مشکل در ده تا بیست درصد افراد وجود دارد و گاهی فرد متوجه آن نمیشود و همسر فرد آن را کشف میکند. یکی از راههای درمان دندان قروچه تزریق بوتاکس به عضلات جونده میباشد. قدرت بوتاکس به حدی نیست که مانع استفاده درست از عضله شود.

photo_2018-10-01_17-50-47.jpg

در پژوهشهای بعمل آمده، افرادی‌که تزریق بوتاکس انجام داده بودند در‌مقایسه با گروه شاهد، بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر بودند؛ به‌طوری‌که میانگین سنی این گروه نسبت‌ به سن واقعی آنها، نزدیک به ۷‌سال جوان‌تر به‌ نظر‌ می‌آمدند.

همچنین چهره افرادی‌ که در‌طی ۱۵تا۲۰ سال به‌طور مرتب بوتاکس تزریق‌کرده‌ بودند، بیش از هفت سال جوان به نظر رسیده است.

در پژوهشی روی دو خواهر‌ دوقلو، خواهری که به‌طور‌ مرتب ۲ تا ۳ مرتبه در‌ سال مبادرت به تزریق بوتاکس می‌کرده، در مقایسه با خواهری که تزریق بوتاکس نداشته چین ‌و‌ چروک‌ و خطوط بسیار کمتری داشته و صورت جوانتر و شاداب تری نیز داشته است.

 

photo_2018-10-01_17-49-29.jpg

ظاهر شدن چین‌و‌چروک‌ در‌ صورت، به‌علت انقباض مکرر عضلات مرتبط می‌باشد که به‌طور‌متوسط، در ‌هرساعت ۶۰۰ بار این عضلات منقبض‌شده و خطوط چروک را روی پوست ایجاد می‌نمایند.

  • با تزریق بوتاکس، تولید رادیکال‌های آزاد در بدن و نیز اثرات منفی استرس و سیگار دچار وقفه می‌شود و پیر شدن سلول را به تأخیر می‌اندازد.
  • به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه در کاهش قدرت اسپاسم عضلات در میمیک‌های صورت و جلوگیری‌از ظاهرگشتن چهره‌ای عضلانی، خشن و فرتوت، تزریق بوتاکس در عمل با جوان‌تر‌کردن پوست، پیر شدن چهره را به تأخیر می‌اندازد.

photo_2018-09-30_17-20-32.jpg

پژوهشگران دو توجیه برای بهبود افسردگی بعد از تزریق بوتاکس مطرح کردند. اول اینکه تزریق بوتاکس توانایی اخم کردن را از بیمار می گیرد بنابر این شخص بیشتر لبخند زده، کمتر اخم می کند. تجربه اجتماعی بهتری کسب می کند و این حس بهتر منجر به بالا رفتن خلق و خوی بیمار می شود. احتمال دوم که بیشتر مد نظر پژوهشگران بود یک دلیل بیولوژیک است. مطالعات بر روی تصاویر ام آر آی نشان داده است وقتی فردی نمی تواند اخم کند (به علت فلج عضلات ناحیه گلابلا در اثر توکسین بوتولینوم) سطح فعالیت غده آمیگدال پایین می آید. این ارتباط توسط عصب تری ژمینال برقرار می شود که رابط ناحیه گلابلا به ساقه مغز و آمیگدال به عنوان مرکز کنترل اضطراب، تروما و واکنش ترس می باشد. اگر فردی اخم نکند، مغز وی حالت اخم را ثبت نکرده و آمیگدال هیچ محرکی مبنی بر ناراحتی دریافت نمی کند. بیمارانی که افسردگی همراه با اضطراب دارند بیشتر از بیماران مالیخولیایی به درمان جواب می دهند و حتی تزریق را می توان جزو خطوط اولیه درمان در نظر گرفت.

photo_2018-09-30_17-17-19.jpg

از بین بردن خطوط پیشانی

از بین بردن خطوط دور چشم

از بین بردن خط اخم

بالا بردن ابروها

از بین بردن خطوط بینی- بالا بردن نوک بینی- کوچکتر کردن سوراخ های بینی

از بین بردن خطوط اطراف لب- برجسته تر کردن لبها

زیباتر نمودن فرم لبخند و خنده

از بین بردن حالت غمگین لبها ( بالا بردن گوشه لبها )

از بین بردن خطوط گوشه دهان

مثلثی کردن ( باریک کردن ) فک یا تبدیل فرم مردانه فک به فرم زنانه

از بین بردن چین و چروک چانه

درمان خطوط عرضی گردن و نوارهای عمودی گردن- بالاتر بردن غبغب

درمان تعریق زیاد

Loading...