کمردرد

photo_2018-09-30_19-46-22.jpg

پوزیشن درست بدن و ستون فقرات در حین خواب کمک شایانی به اصلاح بیماریهای ستون فقرات میکند. بدین ترتیب که ستون فقرات گردنی و کمری تا حد امکان باید صاف باشد و خیلی خمیده نباشد. استفاده از بالش طبی برای پر کردن زیر گردن بسیار مفید است. در حالت طاقباز گذاشتن بالش نازک زیر زانوها به کاهش کمردرد کمک میکند. در حالت خوابیدن به پهلو قرار دادن بالش نازک بین دوزانو کمردرد را کاهش میدهد. اگر عادت دارید به حالت دمر بخوابید بهتر است حوله یا پتو یا بالش نازکی را زیر شکم خود بگذارید.

photo_2018-09-30_19-18-48.jpg

به پشت دراز بکشید. ترجیحا با کمک فرد معاینه کننده، یکی از پاهای خود را بدون اینکه زانویتان خم شود بلند کنید. اگر دردی شدید و تیر کشنده تا ساق پایتان احساس کردید، احتمال بیرون زدگی دیسک کمرتان وجود دارد و باید ام آر آی از ناحیه ی کمرتان انجام شود. انجام این تست باعث میشود دیسکی که از قبل جابجا شده است روی ریشه های عصب سیاتیک کمی فشار وارد آورد و منجر به درد تیرکشنده شود.

photo_2018-09-30_19-28-41.jpg

آب درمانی عبارت از انجام یکسری حرکات ورزشی در آب مانند راه پیمایی در قسمت کم عمق استخر میباشد. این ورزش ها باعث تقویت ماهیچه های کمر و اندام تحتانی شده و تاثیر مثبت زیادی بر کمردرد و بیماریهای استخوانی مفصلی و ماهیچه ای دارد. آب درمانی در درمان بیماری دیسک کمر، آرتروز و پوکی استخوان موثر است و روشی بی عارضه و مقبول هر سنی میباشد.

photo_2018-09-30_19-47-49.jpg

مقدار طبیعی ویتامین دی بیش از سی نانوگرم در هر سی سی خون است. به افرادی که سطح ویتامین دی خون آنها کمتر از عدد ده است، توصیه میشود هر هفته یک قرص پنجاه هزار واحدی ویتامین دی را مصرف کنند و پس از چند هفته این قرص را بطور ماهیانه میل کنند. اما در افرادیکه ویتامین دی آنها کمتر از عدد سی است، از همان ابتدا میتوانند قرص را بطور ماهیانه مصرف کنند تا زمانیکه سطح ویتامین به بالای عدد سی برسد. سه نکته جالب در مورد این ویتامین وجود دارد. نخست اینکه نیاز ماهیانه به این ویتامین را میتوان بطور یکجا مصرف نمود. دوم اینکه در مصرف این ویتامین، بین شکل دارو یعنی آمپول و قرص تفاوت چشمگیری وجود ندارد. و سوم اینکه حتی اگر کسی کمبود ویتامین دی ندارد، مصرف روزانه یک قرص هزار واحدی بصورت مادام العمر، بمنظور پیشگیری توصیه میشود. بانوان بدلیل شیردهی و بارداری بیشتر در معرض کمبود این ویتامین هستند.