عملکرد طب سوزنی

عملکرد طب سوزنی
۱۳۹۷-۰۷-۱۵

photo_2018-09-30_19-15-59.jpg

برخی افراد با ادعا کردن این که تئوری طب سوزنی یا طب چینی “چی” خرافات است، آن را نادیده می‌ گیرند. اما بسیاری از تئوری‌ های جدید در مورد طب سوزنی وجود دارند که به کمک آزمایشات ثابت شده‌ اند. این مطالعات نشان می‌ دهد که توسعه دهندگان طب سوزنی به خوبی با آناتومی بدن انسان و اندام‌ ها آشنا بودند که آنان را قادر می‌ ساخت با موفقیت، نقاط طب سوزنی را تعیین کنند. نقاط طب سوزنی مریدیان‌ ها اگر به طور مناسب سوراخ شوند، درد و استرس را کم می‌ کنند و ریه‌ ها را آسوده می‌ کنند.

نقاط طب فشاری همانند نقاط طب سوزنی هستند و می‌ توانند ماساژ داده شوند تا درد را تسکین دهند. دلیل تسکین درد این است که فرو بردن سوزن به آزاد کردن اندورفین که تسکین دهنده‌ ی طبیعی درد است و توسط بدن ما ترشح می‌ شود، کمک می‌ کند.

به علاوه، این روش درمانی به آزاد کردن نوروترانسمیتر‌ هایی دیگر که برای بدن ما لازم هستند و جریان ایستا را بهبود می‌ بخشند، کمک می‌ کند. استرس و تنش موجب می‌ شود که مواد بیوشیمیایی و جریان ایستا، نامتعادل شود که می‌ تواند به کمک این روش درمانی دوباره به حالت تعادل برگردد. اما توصیه می‌ شود که فرد به یک متخصص طب سوزنی و یا یک پزشک برای درمان طب سوزنی مراجعه کند.

ارسال شده در طب سوزنی